איזה ספר ניהול טוב קראת לאחרונה?

החודש נחגג בארץ שבוע הספר, חג המילה הכתובה. אירועי שבוע הספר מאפשרים לנו, ממש כמו פעם, להתכנס במרכזי הערים, לטייל בין עשרות הדוכנים ולדפדף בספרים.

לרגל שבוע הספר, נפגשנו עם שרון רצבי לשיחה על ספרי ניהול.
שרון הוא מומחה לפיתוח מנהלים העוסק מעל 20 שנה בניהול ובמנהיגות, ומלווה מנהלים בכירים בארגונים מובילים. נפגשנו איתו כדי לקבל המלצות על ספרי הניהול שהכי השפיעו עליו ועל מנהלים שהוא ליווה, וכדי ללמוד משהו קטן מהספרים הגדולים האלו.

Hit Refresh | סאטיה נאדלה
איך הספר מתחיל? "הצטרפתי למיקרוסופט בשנת 1992 כי רציתי לעבוד בחברה עם אנשים רבים שייעודם הוא לשנות את העולם".
 
מה מיוחד בספר? לרוב, מנהלים שמתיישבים לשולחן הכתיבה וכותבים הגיגים על ניהול, עושים זאת לאחר שסיימו תפקיד משמעותי באחת מהחברות הגדולות. מה שמיוחד ב-Hit Refresh הוא שכותב אותו מנכ"ל בעודו ממנכ"ל את אחת מחברות הטכנולוגיה המובילות בעולם, חברת מייקרוסופט. מצד אחד, כתיבת ספר תובנות תוך כדי תפקיד נשמעת כמו רעיון אטרקטיבי, שכן היא מתארת חוויה בעודה מתרחשת. מצד שני, במידה מסוימת נאדלה לקח על עצמו סיכון, כיוון שלא ניתן לדעת איפה מייקרוסופט תהיה בעוד שנתיים ומה נחשוב על הספר.
 
מהו הדבר הכי משמעותי שלקחת מהספר? נאדלה מציע רעיון יוצא דופן: לראות את תפקיד המנכ"ל כ-"אוצֵר של התרבות הארגונית בחברה". הוא מחבר את האמירה הזו לתהליך מאתגר שהוא עצמו הוביל בארגון: הפיכת מייקרוסופט מחברה של Fixed Mind (אנשים חכמים אבל פחות פתוחים ללמידה ואף מעט מקובעים), לחברה שמבוססת על Growth Mind (פתיחות ללמידה, לשוק ולאנשים).

נאדלה הוא בעצמו טיפוס מאוד מיוחד. חשוב לו להיות עמוק בפרקטיקה של הניהול אבל הוא גם פילוסוף של הניהול. כשקוראים אותו, לעיתים מרגישים כי ההסתכלות שלו היא אפילו קצת רוחנית.

אודות המחבר

השארת תגובה